Veckobrev v.3

Hej!

Det har varit super bra vecka för eleverna. De har varit otroligt duktiga och arbetat väldigt bra under lektionerna. De har samlat väldigt många stjärnor 🌟 denna vecka. Vi åkte aldrig pulka idag som var planerat. Barnen kom överens om att de för mycket plask. Vi får åka pulka spontant nästa vecka eftersom det kommer snöa enligt väder prognosen. Barnen fick istället fika i klassrummet och avslutar dagen med en engelska lektion, lite besvikna blev de men det är okej. 😊

Vi kommer fortsätta arbeta med samma innehåll som förra veckan i SO, engelska och svenska. Nästa vecka ska barnen få redovisa och lära sig mer om hur man gör egna PowerPoints med bilder. Det tycker de är roligt.

Jag återkommer gällande utvecklingssamtal så vi kan boka tid. Utvecklingssamtal den här terminen sker via teams eller FaceTime. Hoppas det funkar för alla er föräldrar.

Trevlig helg

Mvh

Hada

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *