Veckobrev v.24

Hej!

Klassen har haft en bra vecka. En vecka med tipspromenad, ute matte, lekar utomhus och läsning utomhus. Det har varit en super vecka enligt barnen. Veckan avslutades med en överraskning från era fina barn och idrott på arenan. Förlåt till de föräldrar som fick hämta barnen lite senare på fredagen. Det tog tid att promenera tillbaka, barnen var helt slut.

Kort information

Måndag 8/6 har eleverna slöjd dag från 8:30 till 11:40 därefter slutar alla barnen i skolan kl: 13:00.

Tisdag 9//6 städdag, packa inför våran nya klass i 4:an. Vi flyttar upp till silverhuset till nästa termin.

Onsdag 10/6: skolavslutning i klassrummet mellan 8:30-10:00. Inga föräldrar utan endast barnen i år.

Bilder finns nedan

Trevlig helg önskar Jag och Jenny

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *