Lyckad utflykt till midgårdsbadet

Hej allihopa!

Vi fick en jättetrevlig och rolig förmiddag idag på midgårdsbadet och åkte skridskor på en av poolerna där =)

Tack Jack, Max pappa, för möjligheten.

Alla elever hade jättekul och åkte efter sin egen förmåga. Många övade och övade för att klara av att hålla balansen och kunna åka. Så när vi gick därifrån var alla bättre på att åka. Så kul att se. Vi var jättenöjda med utflykten och barnen frågade när får vi åka skridskor igen.

Vi skickade hem detta brev med några bilder från dagen där vi vill att ni godkänner om det är ok för Jack att skicka vidare de bilderna i brevet till infoavdelningen och kommunen? och då bilderna kan komma att läggas upp på deras hemsida. Skriv på lappen och lämna tillbaka till skolan imorgon.

Mvh Maria och Lena

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *