Information om onsdag 23 januari

Hej på er alla!

Här kommer en liten påminnelse om att det är simning imorgon onsdag. Kom ihåg att packa ner badkläder och handduk. Det är också bra om barnen har med sig en frukt de kan äta efter simningen så att de orkar fram till lunch.

Vi kommer samlas 8.10 vid flaggstången och gå direkt till Midgårdsbadet. Det är därför viktigt att komma i tid.

Imorgon är det också dags för de första elevledda utvecklingssamtalen. Information om tider för samtalen ska ert barn ha fått med hem. Skulle det vara så att tiden inte passar eller om lappen inte följt med hem, kan ni mejla mig på sonja.wallenius@edu.sigtuna.se så ordnar vi detta. I och med utvecklingssamtalen kommer eleverna att sluta 13.00 imorgon.

Ha en fin eftermiddag och kväll!

Sonja

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *