Info om Läsläxa och skridskor på måndag…

Hej allihopa! Försökte lägga upp detta inlägg igår men tydligen blev något fel. Eleverna fick nya läsläxa med sig hem igår och denna gång är det sidorna 30-35 som ska läsas. Läs varje vardag ca 10-15 minuter. Skriv i protokollet hur det gått. Ta med protokoll och bok till skolan igen på måndag.

På måndag den 13/11 kommer vi att åka skridskor i ishallen. Vi börjar skolan i vanlig tid och får med lunchmatsäck från skolan som kommer bestå av en baguette och festis Eleverna får även ta med en liten matsäck om de vill, så som en frukt eller smörgås och liten bulle eller kaka, ej godis eller läsk. Tag med skridskor och ordentlig hjälm, ej cykelhjälm. Varma kläder och vantar.

Trevlig kväll 🌙

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *